Belarus Üniversite Eğitimi

Temmuz 25, 2017

Belarus Üniversite Eğitimi

                                                                                         Belarus Üniversite Eğitimi  

 

Belarus Üniversite Eğitimi süreleri; eskiden 5 sene idi. 2014 ten bu yana tüm fakülteler standart olan 4 yıllık süreye indirildi.

Belarus Üniversite Eğitimi; programına katılmak isteyen öğrenci adayı; daha önceden Rusça alt yapısı var ise; Rusça hazırlık sınavını atlaması halinde ya da; daha önce ana lisanı Rusça olan her hangi bir Üniversiteden almış olduğu hazırlık diploma sahibi ise; istediği Üniversitede istediği fakültede Beyaz Rusya Üniversite Eğitimine başlayabilir.

Belarus Üniversite Eğitimi programlarına katılabilmek için her hangi bir sınav şartı olmaksızın sadece lise diplomasına sahip olmanız yeterli olmaktadır.

Belarus Üniversite Eğitimi; fiyatları eski Sovyetler Birliği ülkeleri arasında en ekonomik ve güvenli ülke olarak ön plana çıkmaktadır.

Belarus Üniversite Eğitimi Programı İçeriği

Belarus Üniversite Eğitimi; programları her sene Eylül ayında başlar; Mayıs sonu ders anlatımı bitmiş olmaktadır.

Üniversitede idari çalışanlarca belirlenen tarih aralıklarında Haziran ayı içerisinde tüm final sınavları da sona ermektedir.

Rusça Kursu ile Hazırlık eğitimi arasında ilk yarı yıl ortak program hazırlanmış sadece Rusça dil bilgisi kuralları ağırlıklı olarak sona ermektedir.

2.yarı yıl da ise Rusça Kursu programında konu anlatımı konuşmaya yönelik tek düze halinde anlatılmaya devam etmekte; Hazırlık Programında ise Rusça haricinde Ekonomi; Tarih; bazı Üniversitelerde zorunlu lisan İngilizce dersleri de ilave olarak anlatılmaktadır.

1.ci sınıfa kayıt olunduğunda Hazırlık fakültesinde grammer dışında ki derslerde öğrenilen kelimeler 1.sınıfta dersleri daha kolay anlayabilmek adına büyük bir avantaj sağlamakta ; başka bir deyişle hazırlık fakültesi dersleri 1. sınıfa hazırlama olarak da tanımlanabilir.

Company SEVİNDİK

Beyaz Rusya Cumhuriyeti