Neden Yurt Dışında Yüksek Lisans

Aralık 24, 2017

Neden Yurt Dışında Yüksek Lisans

Neden Yurt Dışında Yüksek Lisans?

 

Üniversite okuyanları bekleyen geniş iş imkanları, her geçen gün artsa da yüksek lisans yapmış olanlar rakiplerine karşı ciddi avantajlar elde edebilirler. Hele bir de yurt dışında yüksek lisans yapmak, dünya insanı olmak ve yaşam deneyimi kazanmak anlamına gelir. Konusunda deneyimli ve profesyonel ekiplerle verdiğimiz rehberlik hizmetleri sayesinde siz de Türkiye’de yüksek lisansa harcayacağınız bütçe ile Beyaz Rusya’da eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Yurt Dışında Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Gençlerin geleceklerini planlarken yanlarında olan, eğitim planını belirleyen ve neden yurt dışında yüksek lisans? sorularına cevap veren firmamız, sektörde edindiği tecrübeyle sadece öğrencilere değil ailelerine de destek olmaya çalışır. Geleceği daha parlak bireylerin yetiştirilmesini sağlayan imkanlar dahilinde bir yabancı dile ek olarak Rusça öğrenme imkanını da yakalayan gençler, hayallerini gerçekleştirmek için hedeflerine bir adım daha yaklaşabilirler.

Yüksek lisans eğitimini yurt dışında yapmak isteyenlerin karşısında çıkan en iyi tekliflerden birisi de Belarus’tur. Akademik, kültürel ve sosyal açıdan kendilerini geliştirme fırsatını yakalayan öğrenciler, elde ettikleri kaliteli eğitim sayesinde uluslararası alanda da saygınlık kazanırlar. Yüksek lisans için Rusya’yı seçen öğrenciler Türkçe ve İngilizceye ek olarak öğrenecekleri Rusça ile evrensel bir insan olacak ve rakiplerinin önüne geçmeyi başaracaktır.

Beyaz Rusya’da Yaşamak Pahalı mı?

Türkiye’deki maliyetlerle Rusya’da yüksek lisans yapılabileceğini biliyor muydunuz? Devletin desteğini alan Rus üniversitelerinde akademik eğitimin yanı sıra yaşamak da çok masraflı değildir. Belarus’ta okuyacak olan bir öğrencinin yıllık masrafının ortalama olarak 2000-4000 dolar arasında olduğu söylenebilir. Belarus’ta yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için şirketimizin sağladığı olanaklar arasında;        

-Okul ve akademik programın seçimi aşamasında rehberlik hizmetleri,

 -Başvuru öncesinde gerekli hazırlıkların tamamlanması,

 -Başvurunun takibi,

 -Kayıt ve konaklama organizasyonu sayılabilir.

Beyaz Rusya’da yüksek lisans eğitimleri modern laboratuvarlar ve bilim-teknoloji merkezlerinde sürdürülür. Farklı bir ülkeyi tanımak ve yeni kültürlere daha hızlı adapte olabilmek için büyük bir fırsat yakalamış olan gençler, lisans eğitimi için 4 yıl ve yüksek lisans eğitimi için 2 yıl boyunca seçtikleri şehirde eğitim hayatlarına devam edebilirler. İki bölümden oluşan bir akademik yıl yaklaşık olarak 10 ay sürmektedir.

Company SEVİNDİK

 Beyaz Rusya Cumhuriyeti

 


LEAVE A COMMENT